اساسنامه

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. اساسنامه

اساسنامه انجمن حمایت و یاری آسیب دیدگان اجتماعی (احیا ارزشها)

فصل اول – كليات و اهداف :

ماده ۱

نام سازمان مردم نهاد مورد نظر انجمن حمایت و یاری آسیب دیدگان اجتماعی (احیا ارزشها) است كه در اين اساسنامه به لحاظ رعايت اختصار ” انجمن ” ناميده مي شود .

ماده ۲

نوع فعاليت: كليه فعاليتهاي انجمن غيرسياسي و غيرانتفاعي غيردولتي بوده و در موضوع آسیب های اجتماعی، با رعايت كامل قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و اين اساسنامه فعاليت خواهد نمود .

ماده ۳

محدوده فعاليت انجمن در سطح ملی است.

ماده ۴

محل : مركز اصلي انجمن دراستان : تهران – شهرستان تهران – به نشاني : تهران – جمالزاده – خ شهید مجید ثابت (پیام آوران) – خ شهید مسعود جعفرزادگان (جواهری) – پلاک ۲ – طبقه اول – کدپستی ۱۴۱۸۸۱۵۶۶۵ واقع است و در صورت لزوم مي تواند پس از كسب مجوز از مرجع صدور پروانه برابر مقررات در ساير نقاط داخل يا خارج كشور شعبه يا دفتر نمايندگي ايجاد نمايد .

ماده ۵

تابعيت : انجمن تابعيت جمهوري اسلامي ايران را دارد و كليه اعضاي آن التزام خود را به قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران اعلام مي دارند .

ماده ۶

مدت فعاليت انجمن از تاريخ تاسيس به مدت نامحدود مي باشد .

ماده ۷

دارايي اوليه انجمن اعم از منقول و غيرمنقول مبلغ۱۰۰۰۰۰۰ ريال مي‌باشد كه از سوي هيأت موسس تماماً پرداخت شده و در اختيار انجمن قرار گرفته است .

ماده ۸

هيأت موسس انجمن اشخاصي هستند كه براي تهيه مقدمات تشكيل قيام نموده‌ و بعد از تأسيس تحت عنوان موسس مسووليتي نخواهند داشت .

ماده ۹

اهداف انجمن عبارتند از :
الف : كليات
۱- حمایت از نهاد خانواده با تاکید پایدار بر حفظ، منزلت انسانی و عزت نفس آسیب دیدگان اجتماعی

۲- شناخت آسیبهای اجتماعی آموزش و ارتقاء آگاهی عمومی از آسیب ها
ب : روش اجراي هدف
۱- انجام طرح های مطالعاتی تحقیقاتی و آماری جهت شناخت آسیب های اجتماعی در راستای ایجاد یک مرکز منابع ملی (بانک اطلاعاتی)

۲- آموزش و ارتقاء آگاهی مردم و مسئولین از طریق رسانه های گروهی و برگزاری سمینارها – کنفرانس ها – تهیه جزوات و کتاب – نوار – فیلم – ویدیویی در مورد مسائل آسیب دیدگان اجتماعی

۳- به اجرا درآوردن پروژه های راهبردی توانبخشی مبتنی بر جامعه(c.b.r) و سازماندهی داوطلبانه دولت و ملت در پاکسازی محیط از گروه های اجتماعی و اخلاقی به عنوان یک اقدام ملی برای رسیدن به امنیت فردی و اجتماعی

۴- تاسیس یک مرکز پشتیبانی و خدمات اجتماعی – فرهنگی و اقتصادی و سرویس های توانبخشی حرفه ای توانپزشکی جهت بازتوانی پیشگیری ثانویه و خودکفایی آسیب دیدگان اجتماعی با رعایت استانداردها و اخذ مجوز های قانونی

۵- تبیین مقررات جاری و قوانین انطباقی به منظور آگاهی هر چه بیشتر مردم ایران و مسئولین از حقوق شهروندی و مصالح دستگاه قضایی

۶- حمایت از نهاد خانواده و کمک به دادگاه ها و هیئت منصفه به هنگام صدور رای در مسایل اجتماعی و فرهنگی

۷- تاکید پایدار بر حفظ منزلت انسان و عزت نفس آسیب دیدگان اجتماعی به هنگام اعمال مجازات های تادیبی و روش های انطباقی که به عنوان ابزاری آموزشی و تربیتی و در نهایت درمانی به کار گرفته شوند.

۸- کمک به حفظ و گسترش وفاق دولت و ملت

۹- همکاری علمی و اجتماعی با سازمان ملل متحد و نمایندگی های رسمی آن در ایران برای حصول به اهداف انسانی و امکانات جامعه بین الملل در راستای حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی و حقوق بشر با هماهنگی مرجع صدور مجوز در خدمات رسانی به معلولین اجتماعی قبلا به اعتیاد، ایدز و فحشا در راستای بازتوانی و دستیابی آنان به سلامت اجتماعی

۱۰- خدمات رسانی به معلولین اجتماعی قبلا به اعتیاد، ایدز و فحشا… در راستای بازتوانی و دستیابی آنان به سلامت اجتماعی

۱۱- ارائه خدمات مشاوره و مددکاری به خانواده هایی که محفل فرار دختران وکودکان خیابانی و طلاق والدین – کیان خانواده در معرض خطر قرار دارد.

چنانچه اجرایی نمودن مواردی از اهداف نیازمند کسب مجوز از دستگاه خاصی باشد اقدام پس از کسب مجوز صورت می گیرد.

تبصره ۱- ایجاد خانه موقت کودکان (مبتلا به HIV ایدز) به منظور مراقبت، آموزش و پرورش حمایت های معنوی و فرهنگی و اجتماعی به صورت شبانه روزی که مسئولیت سرپرستی آنان از طریق سازمان بهزیستی به انجمن محول می گردد.

تبصره۲- انجمن از خط مشی کلی سازمان بهزیستی کشور در اجرای برنامه های حمایت از کودکان بی سرپرست مبتلا به ایدز پیروی می کند.

تبصره۳- افرادی که بیش از سه بار متوالی به دعوت مجمع عمومی عادی پاسخ نمی گویند رسما مستعفی می گردند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
فهرست