مددجویان

مددجویان انجمن‌توان یاب را، کودکان معلول جسمی – حرکتی از بدو تولد تا ۱۶ سالگی تشکیل می دهند. تمامی خدمات ارائه شده به این کودکان صددرصد رایگان بوده و شامل کاردرمانی، گفتاردرمانی، فیزیوتراپی، نوروفیدبک و بیوفیدبک، خدمات مشاوره و مددکاری اجتماعی می باشد.
ارتباط با انجمن توان یاب
۰۲۱-۶۶۹۰۱۰۱۱
۰۲۱-۶۶۹۲۱۳۷۲

گفتاردرمانی

انجمن توان‌یاب برای بهبود وضعیت گفتاری و رفع اختلالات گفتاری کودکان، گفتاردرمانگران حرفه ای را به خدمت گرفته است.
کودکان دارای انواع مختلف مشکلات و اختلالات گفتاری به این انجمن مراجعه می کنند که می توان به لکنت، اختلالات تولید (اختلال در تلفظ صداها)، اختلالات صوتی، تاخیر در رشد گفتار و زبان، اختلالات گفتاری ناشی از فلج مغزی، کم شنوایی، سکته های مغزی و … اشاره نمود.

نوروفیدبک و بیوفیدبک

این دستگاه ها شامل یک آمپلی فایر (پردازشگر مرکزی)، یک نرم افزار پیچیده تخصصی کامپیوتری و تعدادی الکترود برای جایگزاری روی سر (در نوروفیدبک) و تعدادی سنسور (در بیوفیدبک) جهت قرار گیری روی نقاطی از بدن برای گرفتن بازخورد امواج مغزی از سر و اصلاح آنها بر اساس شرطی سازی تشکیل شده است.
تحقیقات ثابت کرده است که به هم خوردن الگوی طبیعی امواج مغزی نشان دهنده بروز اختلالاتی نظیر پیش فعالی، نقص توجه، اختلال خواب، بی قراری، اختلال خلق و خو و … است. این اختلالات هر کدام به تنهایی باعث کاهش چشمگیر عملکردهای فرد، به خصوص در پروسه های یادگیری می باشد.
این دستگاه تاثیر فوق العاده ای بر روی سطح توجه، تمرکز، خلق و خو و آرامش کودک داشته و بر رضایتمندی کامل والدین و مربیان و همینطور بر تسریع فرآیند درمان افزوده است.
انجمن توانیاب در بهمن ماه ۱۳۹۶ با حمایت مالی سفارت استرالیا موفق به خرید دستگاه نوروفیدبک دو کاناله از نمایندگی های معتبر فروش این دستگاه شد و سپس کارگاه آموزشی برای تیم توانبخشی با هدف ایجاد دانش عمیق در حوزه نوروفیدبک و کاربردهای بالینی برگزار گردید.

مشاوره

واحد مشاوره انجمن توان‌یاب در راستای کمک به مراجعان خود و خانواده های کودکان و نوجوانان سعی در ارائه مشاوره و راهنمایی در جهت بهبود زندگی این افراد دارد.
با توجه به مشکل کودک و شرایط خانواده وی، مشاورین انجمن به دو صورت فردی و گروهی خدمات مشاوره ارائه می دهند. 

مددکاری اجتماعی

مددکاری فردی
واحد مددکاری اجتماعی انجمن توان یاب در سطح فردی خدمات متنوعی را ارائه می دهد از جمله:
تشکیل پرونده
ارزیابی اولیۀ اجتماعی ـ اقتصادی خانواده
بازدید از منزل خانواده کودک
مشاوره فردی به والدین کودک
نیازسنجی و برآورد نیازهای کودک و خانواده اش
مددکاری گروهی
برگزاری گروه های آموزشی با مباحث متنوع برای خانواده کودکان توان یاب بویژه مادران کودکان، اصلی ترین اقدام واحد مددکاری اجتماعی انجمن توان یاب در سطح گروهی می باشد.
از جمله گروه های آموزشی می توان به بحث های متنوعی از جمله لج بازی کودکان، نحوه برخورد با کودک توان یاب، رشد خلاقیت در کودکان و ….اشاره کرد.
فهرست